top of page

Nejčastější dotazy

Kde dokáže homeopatie pomáhat?

Výčet potíží, u kterých homeopaie dokáže pomoci, by byl velmi dlouhý. Pro stanovení prognózy je v homeopatii mnohem důležitější celkový stav obranného mechanismu těla než diagnóza, se kterou dotyčný člověk přijde, a proto nemůžeme tvrdit, že dokážeme pozitivně ovlivnit například astma nebo vysoký tlak u každého člověka. U většiny lidí lze ale pomocí homeopatie dosáhnout alepsoň částečného zlepšení nebo úlevy od dyskomfortu. Prognózu stanovujeme nejen na základě současného zdravotního stavu, ale také bereme v úvahu údaje z celé zdravotní historie klienta. Homeopatie posiluje celkovou vitalitu organismu a nesoustřeďuje se pouze na jeden lokální problém. Jakmile posílíme obranný mechanismus našeho těla, zmizí nejen jeden lokální problém, ale celý komplex potíží, které daného člověka trápily mnohdy i velmi dlouho.

Mezi nejčastější potíže, u kterých homeopatie pomáhá patří: bolesti pohybového aparátu, bolesti zad, časté infekce horních cest dýchacích, opakované záněty a abscesy, kožní potíže včetně ekzémů, premenstruační syndrom, bolestivá menstruace, problémy s otěhotněním, dýchací potíže, astma, alergie, potravinové nesnášenlivosti, vysoký krevní tlak, neurologické potíže, únavový syndrom, poruchy spánku, bolesti hlavy, migrény, potíže s trávením, bolesti žlučníku, poruchy paměti, úzkosti, deprese, následky duševních traumat, poruchy chování u dětí a mnoho dalších....

 

 

Je možno homeopaticky ovlivnit jakýkoliv zdravotní problém?

Bohužel ne. Úspěch terapie závisí především na celkové úrovni zdraví konkrétního člověka, hloubce patologie a v neposlední řadě na schopnostech homeopata. Stejně jako každá jiná terapeutická metoda má i homeopatie své limity a dobrý homeopat si jich musí být vědom a musí v případě potřeby pacienta odkázat na konveční léčbu (či jinou vhodnou terapii). Stejně tak homeopat nikdy nesmí zasahovat do medikace, stanovené lékařem.

 

 

Jak dlouho trvá celková terapie?

To je u každého případu individuální. U chronických potíží, které trvají několik let, nelze očekávat výsledek ze dne na den, ale spíše postupné pozvolné zlepšování v řádu týdnů až měsíců. Například u opakovaných bolestí hlavy se postupně snižuje intenzita a četnost bolestí až do úplného vyléčení.

 

 

Jak dlouho trvá konzultace?

Vstupní homeopatická konzultace trvá většinou 90-120 minut.

Kontrola 45-60 minut.

 

 

Na co se Vás při konzultaci budu ptát?

Na Vaše současné potíže i na osobní a rodinnou zdravotní historii. Pro homeopatii jsou velmi důležité informace o tom, jak se konrétně u Vás potíže projevují v nejpodrobnějších detailech. Například u bolestí kolene se budu ptát čím se bolest zhoršuje nebo zlepšuje, jaký je její charakter, zda se někam šíří, vystřeluje atd... Mimo jiné mě budou zajímat také informace ohledně kvality Vašeho spánku, stravovacích zvyklostí, pocitu žízně nebo tolerance tepla či chladu. V neposlední řadě je pro mě důležité znát časovou posloupnost rozvoje Vašich potíží.

 

 

Zakáže Vám homeopat užívat léky, které Vám předepsal lékař?

V žádném případě. Taková věc je pouze v kompetenci lékaře. Pokud v těle nejsou ještě přítomny nevratné orgánové změny a homeopatie Vám pomůže navrátit (nebo alespoň zlepšit) zdraví, Váš ošetřující lékař Vám jistě rád sám sníží dávky léků nebo je úplně vysadí, když sám usoudí, že je již nepotřebujete.

Homeopatickou léčbu není vhodné kombinovat s jinou celostní terapií jako akupunktura nebo tradiční čínská medicína či ayurevda, protože tyto metody se mohou navzájem ovlivňovat. Je vhodné zvolit si pouze jednu z těchto terapií. 

 

 

Co mohu očekávat během homeopatické terapie?

Po správné počáteční stimulaci organismu se u většiny případů dostaví nejprve zhoršení potíží (fyzických a/nebo psychických). Toto tzv. homeopatické zhoršení bývá přechodné a po jeho odeznění nastává postupné zlepšování. Délka zhoršení je u každého případu jiná a pohybuje se v rozmezí od několika hodin do několika dnů (výjimečně i několik týdnů) a nikdy nebývá natolik silné, že by mohlo nějak ohrozit celkové zdraví klienta. U malého procenta případů ke zhoršení nedochází vůbec a stav se začne zlepšovat bez zhoršení.

Během terapie se také mohou zpětně objevit méně závažné potíže, které jste měli v minulosti, ale byly nějakým způsobem potlačeny. Na závěr konzultace Vám sdělím jaký vývoj předpokládám konkrétně u Vás.

 

 

Mají homeopatické léky vedlejší nepříznivé účinky?

Homeopatické léky jako takové mají vzhledem ke svým extrémně nízkým koncentracím prakticky nulovou toxicitu a mohou je užívat děti (včetně kojenců), těhotné ženy i lidé pokročilejšího věku.

 

 

...více se můžete dočíst v sekci články

...na Vaše dotazy odpovídám také na facebookovém profilu

© 2019 HPPH - Homeopatie Petr Hoffmann

Tyto stránky mají pouze informativní charakter a nenahrazují odbornou lékařskou péči.

bottom of page